banka dövizleri
AMAÇ DALYAN DA TURİZMİ 12 AYA ÇIKARMAK | | DalamanTv

AMAÇ DALYAN DA TURİZMİ 12 AYA ÇIKARMAK

Kısa vadede bölgemizde bulunan işletmelere katkı sağlamak ve sezonu 12 aya çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz  sportif  faaliyetler ile bölgemize katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Bu alanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yeni projeler üreterek nasıl  büyük kitlelere ulaşırız, organizasyonlarımıza hangi faaliyetleri  ekleyerek  daha iyi etkinlikler düzenleriz. Bu konulara  yoğunlaşarak bölgemizi tanıtmaya devam edeceğiz. Tabi ki de amacımız kısa vadede turizm canlandırmak değil orta ve uzun vade de nasıl bölgemize katkı sağlarız, hangi pazarlara yönelmeliyiz bu konular üzerinde de çalışmalar yapıyoruz.

Yurtdışından gelen konuklarımız, ortalama 5 günün üzerinde kalış süresi düşünüldüğünde,  paket turu verilerine göre İspanya ve İtalya’dan sonra Türkiye’nin üçüncü önemli tatil destinasyonu olması bize avantaj sağlıyor. Yalnız geçen yıl ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan dolayı, Yurtdışından gelen turistlerin destinasyon tercihlerinin, Yunanistan’ın özellikle Girit, Rodos ve Kos’a dönük olmak üzere talep artışında ilk sırada yer aldığı görülüyor. Bu konuyla ilgili olarak özellikle Yurtdışı fuarlarına katılarak bölgemizin tanıtımına katkı sağladığımızı düşünmekteyiz.

Bizde bu verileri göz önünde tutarak ülkemizin ve bölgemizin güvenli olduğuna dair iş birlikçilerimiz ve üyelerimizle birlikte bölgemizi tanıtmak ve turizm potansiyelini arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Muğla’nın büyük ölçüde İngiliz pazarına bağımlı olması, bölge turizmi açısından ciddi riskler arz ediyor. Bu anlamda bizim İngiltere’yi başka destinasyonlarla dengelememiz gerekiyor. İşte bu yüzden İsveç, Hollanda, Almanya ve Rus pazarları büyük önem arz ediyor.

Katıldığımız fuarlarda bölge tanıtımına büyük ölçüde katkı sağladık fakat yalnızca fuarlara katılmak yeterli olmuyor. Bölgedeki işletmelerimizin kalitelerini arttırmaları gerektiği, katıldığımız fuarlarda gözlemlediğimiz konular arasında.  Kaliteyi arttırarak uzun vade de kalıcı bir marka olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda üç şeye dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamak isteriz. Bunlar; yemekler, temizlik ve çalışan personelin müşteriye karşı olan tutumu ön sıralarda yer alıyor. Bu konuda Muğla’da denetimlerin artırılması, hizmet ve yemek kalitesinin belli bir standartta tutulması gerektiğini tüm işbirlikçilerimize ve dernek üyelerimize empoze etmekteyiz. Bu sayede gelen misafirlerimizin memnun olarak bölgemizden ayrılmalarını sağladığımız taktirde, uzun vadede turizm sektöründe kalıcı olacağımıza inanıyoruz.

Uzun vadede çalışmalarımız devam edecek. Özellikle Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Uzakdoğu gibi pazarlara yönelerek yeni pazarlar oluşturulmasına katkı sağlamayı planlıyoruz.  Bu destinasyonlarla ilgili fuarlara katılarak bölgemizi tanıtmaya devam edeceğiz. Çünkü bölgemizde sadece deniz turizmi yapılmamaktadır. Doğa fotoğrafçılığı, Kuş Gözlemciliği, Trekking, Bisiklet, Yürüyüş gibi sporların da bölgemizde aktif olarak yapıldığını düşünürsek, bu sporlarla ilgili etkinlikler düzenleyerek de sporcuların ve tatilcilerin dikkatini bölgemize çekmeyi planlıyoruz. böylece  turizmin bu bölgede  12 aya çıkacağına inanıyoruz.

Dalyan İztuzu Turizm Tanıtım Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkan

SEZGİN YİĞİT

Yorum Yaz

Yandex.Metrica