Yenileniyor
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • K.Maraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
%0.40
BIST 1,331
%0.02
Dolar 7.77
%-0.05
Euro 9.44
%-0.02
Altın 460.22
REKLAM

25.AMATÖR SPOR GECESİ VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

107 defa okundu , kategorisinde, 19 Ara 2017 - 00:34 tarihinde yayınlandı
25.AMATÖR SPOR GECESİ VE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
reklam
reklam

Muğla Amatör spor kulüpleri federasyonu tarafından 25.ödül ve spor gecesi Muğla da düzenlendi. Gece ile ilgili olarak MUĞLA ASKF tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Federasyonumuzun  aralıksız çeyrek asırdır yaptığı “25.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Töreni” 15 Aralık 2017 Cuma günü Muğlada CNS Tesislerin de büyük bir katılımla gerçekleşti.

2016-2017 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 22 branşta toplam 108 ödül verildi. İlimizin dörtbir tarafından gelerek salonu dolduran katılımcılarla il protokolu buluşturuldu. Geceye Muğla Vali Vekili Fethi ÖZDEMİR,  Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR,  Muğla Büyükşehir Belediye Başkan vekili olarak Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hacı KOÇ, İl Emniyet Müdürü Hakan ÇETİNKAYA, Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ , İl Sağlık Müdürü Dr. İskender GENCER,  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet IŞIK , Dalaman Belediye Başkanı Muhammet ŞAŞMAZ, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent KARAKUŞ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Recep GÜRSOY, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şube Başkanı Alaaddin NAGANLU,  İl Hakem Kurulu Başkanı Ceyhun GÜNGÖR, İl Disiplin Kurlu Başkanı Av.Musa DOĞAN, Fethiyespor Kulüp Başkanı Mustafa FERİZCAN, Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk BEYİMOĞLU,  TFFHGD Muğla Şube Başkanı Ali ZAĞLI, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Ümit Sefa GİRGİN, Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkan Vekili Ünsal PAŞALI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mutlu UZUN, Menteşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan PAÇALI,  Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit YİĞİT, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman AKBULUT,    Muğla Büyükşehir Gazeteciler Der.Başkanı Cem KAYTAN, ASKF Yöneticileri, İL Hakem ve İl Disiplin kurulu üyeleri, birçok branşın il temsilcisi,  hakemler, gözlemciler, antrenörler Kulüp Başkan ve Yöneticileri ve eşleri ile çok sayıda Basın ve Yayın Kuruluşu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanımız Mehmet Top özetle şunları söyledi; “25.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Törenimize hoş geldiniz.  Bu törende 2016-2017 spor sezonunun değerlendirilmesi sonucu ödüle layık görülenlerin ödüllerini vereceğiz. Bugün bu törende sadece futbolda değil, futbolla birlikte 21 branş da daha ödül verilecektir. Bugün sporda  bu başarılar elde edilirken Başta Sayın Valilerimiz ve Büyük Şehir Belediye Başkanımız olmak üzere diğer ilgililer gerekli desteği veriyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin spor kulüplerine zaman zaman yaptığı maddi ve malzeme yardımları devam etmektedir. Bununla birlikte Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz tesis yapımı için çalışması var gücüyle devam etmektedir. Bu tesislerin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederim. Ayrıca ilimizin bir turizm şehri olmasının yanında bir spor şehri olması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce ilimize yüzlerce etkinlik alınmaktadır. Bunlarla birlikte Bodrum, Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Menteşe, Datça, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçeleri Belediyle Başkanlarımız kendi ilçelerindeki  spor kulüplerine  gerekli destekleri vermektedirler amatörlerimiz adına kendilerine çok  teşekkür ediyoruz. Ödül alacakları bir kez daha kutlarım, bir sezon boyunca yapılan sporun;  enlerinin değerlendirildiği bu onur ve gurur gecemizde bizlerle birlikte olarak bu güzel ortamı bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan ÖÇALMAZ, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına Genel Sekreter Yardımcısı Hacı KOÇ, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR ve Vali Vekili Fethi ÖZDEMİR birer konuşma yaparak geceye katılanları ve ödül alanları tebrik ederken ASKF’nin başarıla çalışmaları nedeniyle teşekkür ettiler.

Aynı gün Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi nedeniyle gecemize katılamayan TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve Konfederasyonumuz Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ telefonla Federasyon Başkanımız Mehmet TOP’u arayarak tebrik edip başarılar dilemiş ve gecemize çiçek göndermiştir. Geceye mazeretleri nedeniyle ile katılamayan  Muğla Miletvekili Ömer Süha ALDAN, TASKK Genel Başkan Vekili Fahrettin ESERDİ, TASKK Genel Sekreteri Abdullah ALBUNAR ve TFF Ege Bölge Müdürü Hamdi KUTVAL  birer mesaj göndererek başarılar dilemişlerdir.

Ödül alanları bir kez daha kutlar katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

MUĞLA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONUNUN ( ASKF)

DÜZENLEDİĞİ 25.ÖDÜL TÖRENİNDE ÖDÜL ALACAKLARIN LİSTESİ

           TARİH:     (15 ARALIK  2017)

           YER: CNS TESİSLERİ-MUĞLA

 

 

ŞÜKRAN VE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLECEKLER

 1-Dr.Osman GÜRÜN                        Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı

2- Hakan ÇETİNKAYA                     İl Emniyet Müdürü

3-Serkan ÖÇALMAZ                        Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

4- Bahattin GÜMÜŞ                          Menteşe Belediye Başkanı

5-Cengiz DEMİRCİ                           İl Dernekler Müdürü

2016-2017 SEZONUNUN EN BAŞARILI TAKIMLARI

1- Muğla Ege Yıldızları Gençlik ve Spor Kadın Hokey Takımı          Türkiye Kadınlar Hokey 1.Ligi

A Takımı Birincisi

2-Muğla Menteşe Mrkz. Bld.spor Erkek Voleybol Takımı      Bölgesel Amatör Ligden 2.Lige terfi etti

2016-2017 FUTBOL SEZONU ŞAMPİYON TAKIMLARI

1- Yeni Milasspor                       Süper Amatör Küme Şampiyonu

2- Karaovaspor                            1.Amatör Küme A Grubu Şampiyonu

3- Göcek Bld.spor                       1. Amatör  Küme B  Grubu  Şampiyonu

4- Köyceğiz Bld.spor                   Süper Amatöre çıkan 3.takım

5- Bodrum Yalı Genç.spor                      2.Amatör Küme A Grubu Şampiyonu

6- Özpisispor                               2.Amatör Küme B Grubu Şampiyonu

7-Düğerek Güneşspor                  2.Amatör Küme C Grubu Şampiyonu

8-Milas Bld.Beçin Genç.spor      2.Amatör Kümeden 1.Amatör Kümeye çıktı

9-Yerkesikspor                            2.Amatör Kümeden 1.Amatör Kümeye çıktı

10- Ortaca Bld.spor U-19                                    U-19 Ligi B Grubu ve Play-Off Şampiyonu

11- Milas Bld.Beçin Genç.spor U-19     U-19 Ligi A Grubu Şampiyonasına

12- Ortaca Bld.spor U-17                        U-17 Ligi B Grubu ve Play Off Şampiyonu

13-Menteşegücüspor U-17          U-17 Ligi İl İkincisi İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

14-B.B.Bodrumspor U-17           U-17 Ligi A Grubu Şampiyonu

15- Ortaca Bld.spor U-16                        U-16 Ligi B Grubu ve Play-Off Şampiyonu

16- Yeni Milasspor U-16            U-16  Ligi A Grubu Şampiyonu ve Play Off İkincisi İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

17- Muğlaspor U-15                    U-15  Ligi B Grubu ve Play-Off Şampiyonu

18-Ortaca Bld.spor U-15             U-15 Ligi İl İkincisi İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

19-B.B.Bodrumspor U-15           U-15 Ligi A Grubu Şampiyonu

20- Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş.U-14       U-14 Ligi B Grubu ve Play-Off Şampiyonu

21-B.B.Bodrumspor U-14           U-14  Ligi A Grubu Şampiyonu ve İl İkincisi İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

22-Bitez D.P.Genç.spor U-13     U-13 Ligi A Grubu ve Play-Off A Grubu Şampiyonu

23- B.B.Bodrumspor U-13          U-13 Ligi  B Grubu Şampiyonu ve İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

24-Fethiyespor U-13                    U-13 Ligi D Grubu ve Play-Off  B Grubu Şampiyonu

25-Marmaris Çelik U-13             U-13 Ligi C Grubu Şampiyonu

26-Muğlaspor U-12                     U-12 Ligi C Grubu ve Play-Off Şampiyonu

27-Fethiyespor U-12                   U-12 Ligi D Grubu Şampiyonu

28-B.B.Bodrumspor U-12           U-12 Ligi A Grubu Şampiyonu

29-Milas Gençlikspor U-12        U-12 Ligi B Grubu Şampiyonu

30-Muğlaspor U-11                     U-11 Ligi C Grubu ve Play-Off Şampiyonu

31-Turgutreisspor U-11               U-11 Ligi A Grubu Şampiyonu

32-B.B.Bodrumspor U-11           U-11 Ligi B Grubu Şampiyonu

33- Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş. U-11      U-11 Ligi D Grubu Şampiyonu

34-Fethiyespor U-11                   U-11 Ligi E Grubu Şampiyonu

EN CENTİLMEN TAKIMLAR

1- Gümüşlük  Gençlikspor                Süper Amatör Ligin En Centilmen Takımı

2-Ula Belediyespor                            1.Amatör Kümenin En Centilmen Takımı

3- Esenköyspor                                  2.Amatör Kümenin En Centilmen Takımı

4- Esençay Gençlikspor                    Valilik Kupası Futbol Turnuvasının En Centilmen Takımı

EN BAŞARILI  İL TEMSİLCİSİ

1- Ali KARAKAYA                           Futbol  İl Temilcisi

2- Ümit Zafer DOKUCU                   Voleybol İl Temsilcisi

3-Halil Evren ŞENTÜRK                  Atletizm İl Temsilcisi

4-Recai GÜLHAN                             Hentbol İl Temsilcisi

5-Hasan PAMUK                               Bilardo İl Temsilcisi

6-Ahmet Murat YENİCİ                    Satranç İl Temsilcisi

EN BAŞARILI ANTRENÖRLER

1-Sabri ÇETİN (Futbol) (Muğlaspor  Kulübü Alt Yapı Sorumlusu)

2- Dr. Ejder SÖZEN (Okçuluk)  (Yatağanspor)

3-Hatice Gül FAYDALI (Cimnastik) (Muğla Gençlikspor Klb.)

4- Ediz ÇAM (Yelken)          (Turgutreis Yelkenspor Klb.)

5-Serdar TÜREM       (Basketbol) ( Muğla Gençlikspor Klb.)

6-Tuğçe Handan DEMİREL (Hentbol )   (Muğla Gençlikspor Klb.)

EN BAŞARILI  FUTBOL HAKEMLERİ

1- Uğurtan KOCAMAN                 ( 2016-2017 Futbol Sezonunun En Başarılı Hakemi)

2- Türkcan TERZİOĞLU               (        “              “           “              “      “            “       )

3- Serkan CANTÜRK                     (       “              “            “             “      “            “        )

EN BAŞARILI  SAHA KOMİSERLERİ

 1-Birol ÖZBAY                     (2016-2017 Futbol Sezonunun En Başarılı Saha Komiseri)

EN BAŞARILI  SAĞLIKÇI

 1-Tanfer ALTINDAĞ            (2016-2017 Futbol Seoznun En Başarılı Sağlıkçısı)

 EN BAŞARILI SPORCULAR

1-Elif  BACAK (Milli)  (Hokey )   (Muğla Olimpikspor)  (Hokey Avrupa Şampiyonası  Üçüncüsü)

2-Batuhan ÇETİN (Judo) (Milas Gençlikspor)  (Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası 90 Kg

Milli Takım Sporcusu)

3-Kayra SEZGİN (Karate) (B.B.Bodrumspor  )     (Akdeniz Ülkeleri Karate Şampiyonası Yıldızlar

İkincisi)

4-Mustafa AYDEMİR (Karate) ( Fethiye Gençlikspor Klb. ) (Uluslararası Karadeniz ve Hazar Ülkeleri

Karate Şampiyonası İkincisi)

5- Hatice Sena KAYACAN (Karate ) (Fethiye Gençlikspor Klb.) (Uluslararası Boğaziçi Karate

Şampiyonası Birincisi)

6-Beyza ÇELİK (Kick-Boks ) (Ferdi ) (Kick Boks Gençler Avrupası Şampiyonası Genç Bayan 60 Kg

İkincisi)

7- Ceren BİNGÖM  (Kıck-Boks) (Muğla Üniversitesispor Klb.)  (2.Uluslararası Türkiye Açık KickBoks

Şampiyonası  Poınt Fıght Birincisi)

 

8- Merve SAĞLAM (Milli)  (Muay-Thai) (Amiral Turgutreis Yelkenspor Klb. ) (Muay-Thai Dünya

Şampiyonası Genç Bayan Üçüncüsü ve Avrupa Şampiyonası  Genç Bayan Birincisi)

 

9-Zehra GÜLGEN (Milli)  (Muay-Thai) (Amiral Turgutreis Yelkenspor Klb. )  (Muay-Thai Avrupa

Şampiyonası Büyükler İkincisi)

 

10-Emircan HANEY (Milli)  (Okçuluk) (Yatağanspor Klb.) (Yıldızlar Gençler Dünya Şampiyonası

Makaralı Yay Yıldız Karışık İkincisi)

 

11-Canberk OSMANCIK (Milli)  (Su Topu) (Bodrum Yarımada Su Sporları Klb.)  (Balkan Oyunları

Üçüncüsü)

 

12- Aydın Berk SERT (Milli)  (Su Topu) ((Bodrum Yarımada Su Sporları Klb.) (Balkan Oyunları

Üçüncüsü)

13-Yusuf ŞAŞMAZ (Milli)  (Taekwondo)   (Ferdi) (1.Dünya Taekwondo Şampiyonası 12-17 Yaş

Paır İkincisi )

14-Efe AĞAN (Yelken ) (B.B.Bodrumspor) (Laser 4.7 Avrupa Şampiyonası Milli Takım sporcusu )

15-Lena ERDİL (Yelken ) (B.B.Bodrumspor)  (PWA World Tour-Slalom Bayanlar Rüzgar Sörfü

İkincisi)

16- Baybars ALTINTABAK (Wushu) (B.B.Bodrumspor)  (4.Geleneksel Wushu-Kungfu Avrupa

Şampiyonası 12 Yaş Altı Bajı Duıllıan Birincisi

17-Eren ATEŞ (Wushu) (B.B.Bodrumspor)  (4.Geleneksel Wushu-Kungfu Avrupa Şampiyonası 12 Yaş

Altı Bajı Duıllıan  Birincisi

18-Serkan  KAKKAÇ (Kano) (Muğla Gençlikspor Klb.)  (Durgun su Kano Türkiye Şampiyonası Büyük

Erkekler K2 1000 Birincisi)

19-Sena Fadim YÜCEDAĞ (Kano) (Muğla Gençlikspor Klb.)  (Durgun su Kano Türkiye Şampiyonası

Yıldız Kadınlar K2 1000 Birincisi)

20-Ceren Ece EKE (Kano) (Muğla Gençlikspor Klb.)  (Durgun su Kano Türkiye Şampiyonası Yıldız

Kadınlar K2 1000 Birincisi)

21-Işık Gülşah GÜR (Kick-Boks) ( Ferdi ) (Türkiye Kick-Boks Şampiyonası Yıldız Bayan 60 Kg

Birincisi)

22-Buse Başak HANEY (Okçuluk) (Muğla Gençlikspor Klb.)  (15 Temmuz Şehitleri Türkiye

Şampiyonası Makaralı Yay Yıldız Bayanlar Birincisi )

23-Mert TÜRK (Taekwondo) (Muğla Gençlikspor Klb.)  (Turkıh Open Taekwondo Şampiyonası G2

12-17 Yaş Ferdi Birincisi)

24-Doğa UZUN  (Taekwondo) (Dalaman Bld.spor Klb.)  (Poomse Türkiye Taekwondo Şampiyonası

Freestyle Paır  12-17 Yaş Birincisi

25-Beril SAVAN (Tenis) ( Dalaman Tenis Spor Klb.) (12 Yaş Hafta sonu Tenis Turnuvası 12 Yaş

Birincisi)

26-Lidya KOÇGAZİ ( Eskrim) (Ferdi) (Uluslararası Çocuk Turnuvası Birincisi)

27-Yiğit Yalçın ÇITAK (Yelken) (Turgutreis Yelkenspor Klb.) (Laser 4.7 Kış Kupası İkinci Eurolymp                                Avrupa Şampiyonası Birincisi)

28-Onur TURA ( Dans) (Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Klb.) (Kulüpler arası Türkiye Birinciliği Yetişkin A Klas Birincisi)

29-Serra ERCİLLİ ( Dans) (Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Klb.) (Kulüpler arası Türkiye

Birinciliği Yetişkin A Klas Birincisi)

30-Fikret AKAY (Atletizm) (Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Klb.) (60-64 Yaş Dsik
Türkiye 1.Gülle, Cirit, Yüksek Atlama Türkiye İkincisi)

GOL KIRALI

Nedim Burak YILDIRIM (Gökova Körfezspor)      (2017 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvasının)

EN BAŞARILI KALECİ

Cemal BEDEL (Esençayspor)                                              (2017 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvasının)

 

EN BAŞARILI AMATÖR SPOR YAZAR VE MUHABİRLERİ

1-Ekrem ORHAN                  (Devrim Gazetesi)

2-Berkay GÖCEKLİ              ( 48 Spor )

3- Hüseyin AÇAR                  (Önder Gazetesi)

4-Sercan ERGİN                    (Milas Medya Gazetesi)

5-Mehmet Can MERAL        (Bodrum Medya)

6-Abdulkadir SEVİNDİK      (Bodrum Arena Gazetesi)

7-Erol DOLU                         (Muğla’da Sportmence Fethiye)

AMATÖR SPOR’A EN FAZLA YER VE ÖNEM VEREN GAZETELER

  • Devrim Gazetesi (Muğla)
  • Sportaca (Ortaca )
  • Önder Gazetesi (Milas)
  • Milas Medya Gazetesi (Milas)
  • Demeç Gazetesi (Yatağan)
  • 48 Spor

AMATÖR SPOR’A EN FAZLA YER VE ÖNEM VEREN RAD

YO

1-Radyo Gözlem (Milas)

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz